אימונים לנוער

פציעות ספורט

פעילות גופנית הינה פופולארית בקרב בני נוער, אשר מבלים את שעות הפנאי במגוון פעילויות ספורטיביות. רוב בני הנוער יבחרו את סוג הפעילות הגופנית על פי בחירת מעגל החברים הקרוב. בדרך-כלל "לחץ חברתי" משפיע גם בתחום הגופני. חשוב להתאים בין היכולות של הנער/ה לבין סוג הפעילות הגופנית. התאמה נכונה יכולה להעלות את רמת המוטיבציה וכן לסייע במניעה עתידית של פציעות ספורט.

מאפייני בני נוער ומתבגרים העוסקים בספורט

הסביבה הקרובה (בדרך-כלל חברים ומשפחה) נוטה להשפיע על בחירת סוג הפעילות הגופנית. מחקרים מראים שהפעילות העדיפה ביותר על בני נוער היא פעילות אירובית. בתוך כך אפשר למצוא: משחקי כדור (כדורסל או כדורגל), רכיבה על אופניים, שחייה ואומנויות לחימה. בני נוער מוצאים בפעילות הגופנית הזדמנות להנאה רבה ולמשחק עם חברים. הם פעילים לא מעט שעות במהלך היום. כך למשל, במסגרת הפסקות בית ספריות, בשעות אחה"צ עם חברים מהשכונה או במסגרות של חוגים.

יתרונות הפעילות הגופנית

פעילות גופנית תורמת רבות לבני הנוער הן מבחינה חברתית והן מבחינה בריאותית. מבחינה חברתית נערים הפעילים באופן קבוע בספורט הופכים לאחראיים ובעלי מסוגלות עצמית גבוהה. תכונות אלו ממצבות אותם בסולם חברתי ולימודי גבוה וחבריהם אוהדים אותם. מבחינה בריאותית עיסוק בספורט מפחית את הסיכון להתפתחות מחלות עתידיות כגון: השמנת יתר, סכרת ומחלות לב. למרבה הצער יש נערים, אשר בוחרים באורח חיים לא פעיל. חשוב שאותם נערים ימצאו את העיסוק הספורטיבי הנכון עבורם. כיום שוק החוגים מציע עשרות פעילויות ספורט שונות ומגוונות כמו אומנויות לחימה, גלישה, טיפוס ועוד.

הגורמים לפציעות ספורט

בגיל ההתבגרות בני הנוער נוטים ללכת על הקצה- מה שעלול לגרום להם לפציעות עומס שונות. פציעות ספורט נפוצות בקרב בני נוער ומתבגרים בעיקר כאשר מנסים להגיע להישגים גבוהים. לעיתים ספורטאי מוצא את עצמו מתאמן כ – 5 עד 6 אימונים שבועיים אינטנסיביים וחולם להגיע למדליה המיוחלת. פציעות ספורט יכולות להתרחש גם במקרים בהם נער או נערה שמעוניינים להפחית ממשקלם משתמשים בספורט ככלי עיקרי לירידה במשקל. עקב כך, הם עלולים להגיע למאמץ יתר-מה שעלול לסכן אותם עם פציעות רבות.

Sport Injuries

טיפולים מתאימים ומניעה של פציעות ספורט

הטיפול המוצע ייקבע בהתאם לסוג הפציעה. בשל כך, חשוב לפנות לרופא ספורט או לרופא המשפחה כשהנער מתלונן על כאב ולבחון את העניין באופן מקצועי. התנהלות נכונה יכולה למנוע פציעות ספורט ולהפוך את הפעילות למהנה עוד יותר. בחירת ענף ספורטיבי המתאים למתבגר היא הדרך הנכונה לעשות זאת וגם בחירה נכונה של מאמן. חשוב שיהיה זה מאמן שמדרבן את הנער, מעודד אותו, ומתאים לו תכנית אימונים ייעודית. תוכנית זו נבנית תוך התייחסות ליכולות הנער ולמטרות שאותן הוא רוצה להגשים. בנוסף, יש לוודא שהנער איננו מפריז עם הפעילות הגופנית ודואג לנוח כדי לצבור כוחות ולחדש את מאגר האנרגיה. לבסוף, חשוב להקפיד על תזונה נכונה על-מנת לספק לגוף המתבגר את כל הוויטמינים והמינרלים להם הוא זקוק. במועדון שלנו פועלות מספר קבוצות המיועדות לבני נוער. במידה והנכם מעוניינים להירשם לאימון ניסיון אנא צרו עמנו קשר.

שתפ/י את הפוסט

דילוג לתוכן