חוג טאקוונדו

חוג טאקוונדו-מה חשוב לדעת?

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה חדה בהרשמה לחוגי טאקוונדו בישראל. אם בעבר היה מדובר על עשרות בודדות של נרשמים למועדונים בערים גדולות, הרי שהיום מדובר על מאות. אין כמעט ילד שלא שמע אודות אומנות לחימה זו או שיש לו חבר שרשום לחוג אומנויות לחימה. בנוסף, אנו עדים לצמיחה מהירה במספר המועדונים הקיימים בישראל, ובכל עיר מרכזית נפתח חוג טאקוונדו חדש. לעיתים באותה העיר פועלים מספר מועדוני טאקוונדו שונים.

חוג טאקוונדו-מידע כללי

טאקוונדו הוא אומנות לחימה קוריאנית, אשר מתמקדת בעבודת רגליים (בעיטות). היא ראתה צמיחה מהירה בעולם לאחר שהוכרה כספורט אולימפי בשנת 1988. בשנים האחרונות היא התחזקה אף יותר לאחר שלוחמים ב-UFC החלו לאמץ טכניקות רגליים מטאקוונדו.

חוג טאקוונדו הוא מסגרת המתקיימת בין פעם לשלוש פעמים בשבוע. במהלכה התלמידים לומדים את תורת הלחימה שעליה מתבסס הענף. בתוך המסגרת הזו מבקשים המאמנים להנחיל לילדים ובני נוער ערכים שונים. כך למשל, כבוד הדדי, עבודת צוות, יכולת להתגבר על קשיים וכן הלאה.

חוג טאקוונדו לילדים

מה חשוב לדעת טרם ההרשמה?

אז החלטתם להירשם? מזל-טוב! יש כמה נקודות שחשוב לדעת טרם ההרשמה. ריכזנו עבורכם את המרכזיות שבהן:

פרטים אודות המאמן

  • מה הרקע של המאמן בטאקוונדו? מה דרגת החגורה שלו? (יכולה לנוע מדאן 1 ועד דאן 9). חשוב שלמאמן יהיה רקע באומנות הלחימה הספציפית שאותה הוא מלמד. כך למשל, מאמן ג'ודו לרוב לא ילמד טאקוונדו מאחר ואין לו רקע בטאקוונדו.
  • האם למאמן יש הכשרה מקצועית (תעודת מדריך או מאמן) ממוסד מוכר כגון: מכון "וינגייט"? במידה ואתם מעוניינים, בקשו מהמאמן להציג בפניכם את תעודת ההכשרה שלו.
  • מה הניסיון של המאמן בהדרכת חוגי טאקוונדו? בהקשר זה חשוב להדגיש שגם אם המאמן נמצא בתחילת דרכו וללא ניסיון-אין משמעו של דבר שהוא אינו מאמן טוב. שנות הניסיון שלו יכולות להוות רק המלצה נוספת. תמיד אפשר ורצוי להתייעץ עם הורים לילדים שכבר מתאמנים במועדון.

פרטים אודות המועדון

  • האם קיימת במועדון חלוקה לקבוצות על-פי גילאי הילדים? ככל שהילדים צעירים יותר כך הקבוצות קטנות יותר, ולעיתים נדרשת עזרה של מדריכים נוספים בשיעורים
  • האם קיימים נוהלי בטיחות במקום? חשוב לבדוק שקיימת יציאת חירום, ערכות עזרה ראשונה ושהמקום בטוח לאימונים. בדרך-כלל האימונים נעשים על גבי מזרונים או רצפת פרקט ייעודית.
  • האם יש ביטוח המכסה את הילד במקרה של פציעה?
  • למעוניינים אפשר לבדוק האם המועדון מפעיל קייטנות קיץ, מחנות אימונים או סמינרים במהלך השנה.

פרטים אודות הילד

  • רצוי לשתף את המאמן בסיבה העיקרית (אם ישנה) להצטרפות הילד למועדון. סיבות שכיחות הן: רצון ללמוד הגנה עצמית, חוסר ביטחון, רצון לרדת במשקל וכן הלאה.
  • חשוב לשתף את המאמן בהיסטוריה רפואית רלוונטית לילד. כך למשל, האם קיימות פציעות עבר שיכולות להשפיע על תפקודו של הילד? האם הילד סובל מפחדים או חרדה חברתית? שיתוף זה נועד לעזור למאמן להתאים את האימון לצורכי הילד.
  • חשוב מאוד לא לבנות ציפיות לתוצאות מהירות מהילד. אומנות לחימה זה משהו שמתרגלים שנים רבות על-מנת לראות תוצאות. חשוב לא להפעיל לחץ על הילד כי זה עלול ליצור אצלו התנגדות. אל תלחצו על הילד לצאת לתחרויות אם הוא אינו מעוניין בכך. הדבר צריך לבוא ממנו.

לסיכום,

חוג טאקוונדו הוא מסגרת, אשר חושפת את הילדים לאומנות הלחימה הקוריאנית. הוא מהווה חלופה מצויינת לישיבה ממושכת מול מסכים. טאקוונדו הוא ספורט אולימפי, אשר מעניק לילדים עניין ורצון להתפתח בתחום. מעבר לכך, הוא מונע מילדים להסתובב ברחובות ללא תעסוקה או השגחת מבוגרים. המועדון שלנו מפעיל חוגי טאקוונדו לילדים בגילאים שונים. במידה והנכם מעוניינים לרשום את ילדכם לשיעור ניסיון, אנא צרו עימנו קשר.

שתפ/י את הפוסט

דילוג לתוכן